Βράβευση της εκπαιδευτικού Πληροφορικής στις Βρυξέλλες!

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 10 Δεκεμβρίου 2021

nbs1

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Φιλαδέλφειας εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στις εκπαιδευτικούς, Σκιαδά Σταυρούλα και Λάσκαρη Γεωργία, νικήτριες του Εκπαιδευτικού Ευρωπαϊκού Διαγωνισμού «Nature-Based Solutions in Education» για εκπαιδευτικούς. Το σενάριο τους "NBS και Hardy Plants for a Sustainable City" βραβεύτηκε από τον European Commissioner, Jean-Eric Paquet, ως ένα από τα πιο καινοτόμα και πρωτότυπα σενάρια στη διδασκαλία λύσεων με βάση τη φύση.

Η τελετή απονομής έλαβε χώρα την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021 στις Βρυξέλλες, παρουσία των νικητριών και μοναδικών εκπροσώπων της χώρας μας.

The 8th Primary Scshool of Nea Filadelfeia congratulates the winners (Stavroula Skiada &  Georgia Lascaris)  of the Nature-Based Solutions in Education Competition for teachers! They participated with the innovative learning scenario "NBS and Hardy Plants for a Sustainable City" (#NBSeducation). They were awarded by the European Commissioner Jean-Eric Paquet at an event live from Brussels on Friday 10th of December where the winners represented their schools and their countries.

Παρακολουθήστε την τελετή απονομής και τη συνέντευξη εδώ (you can watch the event and their interview here):  http://nbs-education.eu

(Πατήστε περίπου εκεί που δείχνει το βέλος)

NBS