Ένα ακόμα βραβείο - μία ακόμα διάκριση για το 8ο Δημοτικό Νέας Φιλαδέλφειας!

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 30 Ιουνίου 2020

image001

Η φετινή σχολική χρονιά δε θα μπορούσε να λήξει καλύτερα για το σχολείο μας: Βραβείο και Διάκριση στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Bravo Schools 2020! Στη διαδικτυακή εκδήλωση του QualityNetFoundation, που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020, η καλή πρακτική "Μαθαίνω...αγωνίζομαι...προσπαθώ...αλλάζω...17 SOS!" βραβεύθηκε, ανάμεσα σε 657 εκπαιδευτικές προσεγγίσεις από 236 σχολεία, με το Βραβείο καλύτερης "Καλής Πρακτικής" αλλά και με Διάκριση στον Στόχο 17: Συνεργασία για τους στόχους.

Το σχολείο μας εντάχθηκε επίσημα στο SGDs SchoolsClub και οι μαθητές μας χαρακτηρίστηκαν ως Πρεσβευτές των Παγκόσμιων Στόχων. Ως επιβράβευση, το σχολείο μας θα λάβει από το QualityNetFoundation ψηφιακό εξοπλισμό για το εργαστήριο Πληροφορικής. logo σχολείου

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους μας στήριξαν με την ψήφο τους! Ένα μεγάλο Bravo στους υπέροχους μαθητές του Δ1 για τις πρωτότυπες και ευφάνταστες δημιουργίες τους καθ'όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και στους υπεύθυνους του project, στον διευθυντή μας κο Ιωάννη Μακρή και στην εκπαιδευτικό Πληροφορικής κα Σταυρούλα Σκιαδά!

Για άλλη μια χρονιά αποδείξαμε ότι είμαστε άξιοι πρεσβευτές των 17 Παγκόσμιων Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης! Και συνεχίζουμε...

Πατήστε στο παρακάτω link για να δείτε την επίσημη ανακοίνωση των βραβείων και στον στόχο 17 για να δείτε τις διακρίσεις:

Για να δείτε την Online εκδήλωση Bravo Schools 2020, πατήστε εδώ. Θα βρείτε τη διάκρισή μας στο 1:37:29 ενώ το βραβείο μας στο 2:36:00. Το video των υπεύθυνων εκπαιδευτικών του σχολείου μας σχετικά με το αειφόρο σχολείο θα το βρείτε στο 1:47:52, όπως επίσης και στο τέλος της επίσημης σελίδας των αποτελεσμάτων του In action for a better world (https://inactionforabetterworld.com/bravo-schools-event-2020/) στις δηλώσεις των εκπαιδευτικών.

Βίντεο εκπαιδευτικών:

Βίντεο μαθητών Δ1: