Ψηφίστε μας στον 3ο Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό "Bravo Schools 2020"

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 04 Ιουνίου 2020

mail

mail2

3ος Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός

για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών

Το σχολείο μας 8ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας συμμετέχει στο Bravo Schools, τον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους στον οποίο καταγράφονται οι προτάσεις των μαθητών για  τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου!

Ψηφίστε τώρα τις καλύτερες πρωτοβουλίες & δράσεις με στόχο την επιβράβευση των σχολικών προτάσεων.

Ενημερωθείτε & αναδείξτε τις καλύτερες πρακτικές, τα καλύτερα σχέδια μαθήματος και τις καλύτερες μαθητικές δημιουργίες για να ενταχθεί το σχολείο μας στο Δίκτυο Πρεσβευτών των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης ως κέντρο ενημέρωσης και αφύπνισης της τοπικής μας κοινότητας.

Για να πετύχουμε τον στόχο αυτό, είναι σημαντική η ανάδειξη και η στήριξη των δράσεων απ’ όλους!

Ψηφίστε την υπέροχη δουλειά των μαθητών μας! Ψηφίστε και τις 5 δράσεις μας!

Το σχολείο μας συμμετέχει με:

2 σχέδια μαθήματος: "Μικροί μηχανικοί εν δράσει - Little engineers in action" - "Γίνε μάτια για να δω και τον κόσμο να διαβώ!"

1 καλή πρακτική: "Μαθαίνω…αγωνίζομαι…προσπαθώ…αλλάζω…17 SOS!"

2 μαθητικές δημιουργίες: "Καλαμάκι από μπαμπού; Γιατί όχι;" - "Μηχανικοί από τα 10!"

Διάρκεια ψηφοφορίας από 5/6 έως 15/6

Ψηφίστε ΕΔΩ

Η γνώμη σας έχει αξία!

Το  Bravo Schools αναπτύσσεται από το QualityNet Foundation και αποτελεί μέρος της πρωτοβουλίας In action for a better world.