Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 29 Μαΐου 2020

Με πολύ μεγάλη χαρά και περηφάνια σας πληροφορούμε πως το σχολείο μας κατέλαβε τη

video teleti 2a

2η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό "Λέμε όχι στον σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό" που διοργανώνει το Βρετανικό Συμβούλιο (British Council Hellas), το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας (International Olympic Truce Centre) και το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων με την υποστήριξη της Samsung Hellas! Στον φετινό διαγωνισμό συμμετείχαν Δημοτικά και Γυμνάσια από όλη την Ελλάδα και συγκεκριμένα υπήρξαν 300 συμμετοχές από 116 σχολεία και από 40 διαφορετικές πόλεις της Ελλάδας!

Σε μια πολύ όμορφη και συγκινητική "διαδικτυακή" τελετή που παρακολουθήσαμε από το εργαστήριο Πληροφορικής του σχολείου μας, οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί, οι συμμετέχοντες μαθητές αλλά και οι γονείς τους, πληροφορηθήκαμε από την Υφυπουργό Παιδείας κα Ζαχαράκη Σοφία πως το σχολείο μας "σκαρφάλωσε" στη 2η θέση μεταξύ των 12 φιναλίστ!

Δείτε εδώ την επίσημη σελίδα των αποτελεσμάτων.

Κάντε κλικ στην εικόνα για να παρακολουθήσετε το video από τη χθεσινή τελετή (η βράβευση του 8ου ΔΣ ξεκινά στο 1:00:45).

Ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλη την ομάδα μας, στους μαθητές της ΣΤ' Ελισάβετ Φ., Δήμητρα Οικ., Σταύρο Ρ. και Σταμάτη Σ. και ιδιαίτερα στον διευθυντή μας κο Ιωάννη Μακρή για την πρωτοτυπία του έργου και την εποπτεία του όλου εγχειρήματoς.

Το έργο μας που βραβεύτηκε:

Η εκπαιδευτικός Πληροφορικής

Σταυρούλα Σκιαδά