Νέο ξεκίνημα, γεμάτο με αισιοδοξία, σχέδια και όνειρα

Δημιουργηθηκε στις Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019

agiasmos

Με την ευκαιρία της έναρξης της σχολικής χρονιάς, το σχολείο μας υποδέχτηκε μαθητές, γονείς και κηδεμόνες πραγματοποιώντας την Τετάρτη, 11 Σεπτεμβρίου τον καθιερωμένο Αγιασμό, από τον εφημέριο της Παναγίτσας πατέρα Χρήστο Αμπατζόγλου. Την τέλεση του αγιασμού των υδάτων παρακολούθησαν, επίσης, και τα παιδιά του 9ου Νηπιαγωγείου   με τις δασκάλες τους.

Ο πάτερ αφού ευχήθηκε σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς, μια σχολική χρονιά γεμάτη υγεία και προκοπή, ανέγνωσε  το μήνυμα του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Νέας Ιωνίας και Φιλαδελφείας κ. Γαβριήλ.

Στη συνέχεια ο διευθυντής του σχολείου Μακρής Ιωάννης υποδέχτηκε μαθητές, γονείς και κηδεμόνες και αφού καλωσόρισε τα παιδιά, ιδιαιτέρως τα πρωτάκια, και τους γονείς, ευχήθηκε σε όλους να έχουν δημιουργική σχολική χρονιά γεμάτη με αισιοδοξία, σχέδια, όνειρα και κυρίως διάθεση για δουλειά και προσπάθεια.

Κατόπιν, ο αντιδήμαρχος Παιδείας του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας-Νέας Χαλκηδόνας κ. Τάσος Κωνσταντινίδης , ευχήθηκε με τη σειρά του καλή δύναμη και γόνιμη σχολική χρονιά σε μαθητές/τριες και γονείς. Ακολούθησε ο κος Καρυδόπουλος Κωνσταντίνος πρόεδρος του συλλόγου γονέων ευχόμενος με τη σειρά του καλή πρόοδο , δύναμη και υγεία.

Στη συνέχεια οι μαθητές/τριες πέρασαν στις τάξεις για να γνωριστούν με τους/τις νέους/ες δασκάλους/δασκάλες τους και να παραλάβουν τα νέα τους βιβλία. Στη συνέχεια όλο χαρά αποχώρησαν γεμάτα όρεξη για τη νέα τους χρονιά.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο σε όλους!